O nas


Zajęcia z rysunku prowadzimy od 20 lat. Naszym uczestnikom zapewniamy świetne warunki nauki w małych grupach. Każdego traktujemy indywidualnie. Dzielimy się pasją, wiedzą i doświadczeniem, s
ukcesy naszych uczniów są dla nas najważniejsze i co roku przynoszą nam prawdziwą satysfakcję.

Wykładowcy:

mgr Włodzimierz Szymański

Studia: Wydział Architektury PW / Wydział Grafiki ASP w Warszawie / Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie
Zajmuje się projektowaniem, grafiką, rysunkiem i malarstwem. Współpracuje z agencjami reklamowymi, galeriami i wydawnictwami. Uczestnik wielu wystaw. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Wykładowca rysunku w Happold Buro Polska. Ważniejsze nagrody: Pierwsze miejsce w konkursie Grafika Warszawska / Trzecie miejsce w konkursie Grafika Warszawska / Nagroda Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków / Nagroda rektora ASP / Nagroda portalu sztuki Artinfo.pl / Wyróżnienie w Warszawskim Festiwalu Fotografii Artystycznej / Dwie nagrody Muzeum Narodowego w Warszawie

inż. arch. Aleksandra Cassino

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwentka kursu rysunku w studiu Perspektywa (2017) oraz studiów inżynierskich na kierunku Architektura Politechniki Warszawskiej. Na co dzień zajmująca się głównie wizualizacjami architektonicznymi i graficznym przedstawieniem przestrzeni i architektury. Laureatka wielu wyróżnień w konkursach artystycznych i architektonicznych, studenckich i zagranicznych. Ważniejsze nagrody i wyróżnienia: Pierwsze miejsce w konkursie MIES+ WAPW / Honorable Mention Plastic Monument Competition / Wyróżnienie równorzędne w Konkursie na projekt placu przed edukatorium WFDiF / Stypendium Rektora Politechniki Warszawskiej za wyniki w nauce / ukończenie studiów z wyróżnieniem i wynikiem celującym. W zespole: Studio rysunku Perspektywa (od 2017) / BBGK Architekci (do 2020). Współpraca: The Digital Bunch (od 2021) / Organizacja młodzieżowa Stacja Desperacja (2021). Pasjonatka nowatorskich rozwiązań w architekturze, minimalizmu i historii designu.

Asystenci:

inż. arch. Julia Król

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwentka studiów inżynierskich na kierunku Architektura Politechniki Warszawskiej. 7 miejsce na egzaminie wstępnym na WAPW 2017. Pasjonatka rysunku odręcznego, grafiki komputerowej, fotografii oraz urbanistyki. Na co dzień zajmująca się rysowaniem przyrody, detali oraz grafik związanych z naturą. Najbardziej lubi rysować drzewa, a jej ulubioną techniką jest rysunek piórem.
Ważniejsze nagrody i wyróżnienia: Wyróżnienie równorzędne w Konkursie na projekt placu przed edukatorium WFDiF / Stypendium Rektora Politechniki Warszawskiej za wyniki w nauce / ukończenie studiów z wyróżnieniem i wynikiem celującym. W zespole: Studio rysunku Perspektywa (od 2020) / APA Wojciechowski (do 2020).

inż. arch. Zosia Koniecko

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwentka studiów inżynierskich na kierunku Architektura Politechniki Warszawskiej, entuzjastka wielu dziedzin od architektury przez rysunek, malarstwo, grafikę, aż po ceramikę, szycie i rękodzieło. Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową i architekturą. W zespole studia rysunku Perspektywa od 2021.

mgr Aleksandra Adamiec

Studia: Wydział Technologii Drewna SGGW
Absolwentka kursu rysunku w studiu Perspektywa, Wydziału Technologii Drewna – Konserwacja Drewna Zabytkowego SGGW. Na co dzień zajmująca się wystrojem wnętrz przestrzeni publicznych. Entuzjastka tatuażu, mitologii słowiańskiej i entomologii.

stud. arch. Zuzia Kasztelanic

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwentka kursu rysunku w studiu Perspektywa, studentka Wydziału Architektury na PW. Rysunkiem zajmuje się od dziecka, interesuje się grafiką i designem. Ważniejsze nagrody i wyróżnienia: Główna nagroda w konkursie na logo Festiwalu Filmowego 9 Minut. Kreślarka w biurze architektonicznym CityProjekt.

stud. arch. Szymon Górka

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwent kursu rysunku w studiu Perspektywa, student Wydziału Architektury na PW. 6 miejsce na egzaminie wstępnym z rysunku na WAPW 2019. Interesuje się rysunkiem architektonicznym oraz architekturą historyczną.

stud. arch. Laura Wolska

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwentka kursu rysunku w studiu Perspektywa, studentka Wydziału Architektury na PW. Zajmuje się projektowaniem grafik, uwielbia rysować i malować, zarówno na dużych formatach jak i na paznokciach.

stud. arch. Klaudia Antoniak

Studia: Wydział Architektury PW
studentka Wydziału Architektury na PW. Od dziecka interesowały ją zagadnienia związane ze sztuką: malowanie, fotografia, muzyka. Obecnie zajmuje się rysunkiem i custom’ami ubrań.

stud. arch. Mery Wojtaniec

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwentka kursu rysunku w Krakowie, studentka Wydziału Architektury na PW. Interesuje się historią sztuki i aktorstwem. Uwielbia otaczać się sztuką, nawet w formie mody czy makijażu. Rysunek odręczny jest dla niej nie do zastąpienia. Rada dla rysowników: „Przestudiuj styl architektoniczny budynku który chcesz narysować, a będzie to dla ciebie pomocą”.

stud. arch. Szymon Krejtz

Studia: Wydział Architektury PW
Absolwent kursu rysunku w studiu Perspektywa, student Wydziału Architektury na PW. Laureat 3. miejsca w konkursie rysunku festiwalu SOFA, portfolio egzaminacyjne (WAPW) ocenione na 3. miejscu. Miłośnik tradycyjnych technik rysunku suchych i mokrych, zapalony akwarelista i szkicownik plenerowy.

stud. Janek Kaliński

Studia: Wydział Grafiki ASP
Absolwent kursu rysunku w studiu Perspektywa, student Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. 8 miejsce na egzaminie wstępnym na ASP w 2020 roku. Interesuje się grafiką warsztatową, rysunkiem i fotografią artystyczną.

stud. Kira Muller

Studia: Wydział Grafiki ASP
Studentka IV roku wydziału Grafiki ASP w Warszawie w pracowniach plakatu oraz gier i komiksów. Interesuje się również akwarelą i digitalem. Od lat wychowawca dzieci na koloniach i obozach.

stud. Marysia Maciejewska

Studia: Wydział Grafiki ASP
Absolwentka kursu rysunku w studiu Perspektywa, studentka wydziału Grafiki ASP w Warszawie. 9 miejsce na egzaminach wstępnych na ASP w 2022 roku. Interesuje się rysunkiem, grafiką w tym projektowaniem grafik na odzież oraz filmem.

stud. Tosia Laskowska

Studia: Wydział Grafiki ASP
Absolwentka kursu rysunku w studiu Perspektywa. Interesuje się komiksem, ilustracją i digitalartem. Wolny czas spędza grając w rpg z komputerem lub kośćmi i planszą.

 

W sprawach organizacyjnych dotyczących ustalania programów indywidualnych, płatności oraz pozostałych kwestii związanych z zajęciami zwracajcie się do prowadzących! Włodek i Ola chętnie odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania dotyczące kursu. Po informacje na temat kierunków studiów oraz wymagań na poszczególne uczelnie zwracajcie się do Oli. Wszystkich asystentów śmiało możecie pytać o tematy dotyczące rysunku i malarstwa!

Opinie

Perspektywa wspiera młode talenty!

Jako pasjonaci rysunku staramy się przekazywać naszą pasję nie tylko uczestnikom kursu rysunku w naszym studiu ale również osobom, które nie mogą uczestniczyć w naszych zajęciach artystycznych. Poza konkursami organizujemy serie wydarzeń stacjonarnych, takich jak Wspólne Świąteczne Rysowanie Martwej Natury lub wydarzeń online, takich jak dodatkowe warsztaty i zajęcia dla dzieci, np. wydarzenie „Siedzę w domu i rysuje„. Co roku w naszych warsztatach biorą udział osoby z całej Polski tworząc zintegrowaną i kreatywną społeczność #perspektywateam!

Otwarty Konkurs Artystyczny

Perspektywa co roku organizuje konkurs artystyczny, w którym nagrodą jest roczny kurs rysunku w naszym studiu. Można również wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, jak zestawy ołówków, farb, pędzli i podobrazia. Z roku na na rok konkurs Perspektywy cieszy się coraz większą popularnością a poziom nadsyłanych prac jest coraz wyższy.
Zachęcamy do przejrzenia prac naszych uczestników na naszym fanpage’u na Facebooku. Zawsze w zakładce „Wydarzenia” znajduje się aktualny lub ostatnio rozstrzygnięty konkurs!

Aktualny konkurs – sierpień / wrzesień 2022


Poprzednia edycja konkurs – sierpień / wrzesień 2021 

 

O nas
4.9 (97.62%) 42 votes
adminO nas