FAQ – Czyli najczęściej zadawane pytania

 

Zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów, nie mam jednak żadnego doświadczenia w rysunku, czy dam sobie radę?

Do grupy początkującej zapraszamy osoby bez żadnego doświadczenia rysunkowego. Z doświadczenia wiemy że każdy może nauczyć się rysować. Nasz program  Rysunek od Zera wprowadza w świat rysunku krok po kroku. Każdy uczestnik ma zapewnioną pomoc na każdym etapie powstawania pracy. Talent i wrodzone umiejętności na pewno pomagają na początku kursu ale egzamin z rysunku na PW i ASP wymaga bardzo określonych i konkretnych umiejętności. Nasz program w pełni przygotowuje do wszystkich etapów egzaminu.

Nie wiem, na który wydział zdawać. Czy możecie mi coś doradzić?

Już podczas spotkań informacyjnych rozmawiamy o egzaminach z rysunku i opisujemy różnice pomiędzy wydziałami w Warszawie i w innych miastach. Przez pierwsze miesiące kursu poznajemy podstawowe zagadnienia rysunkowe takie jak perspektywa i psychologia widzenia, po kilku miesiącach  jesteśmy w stanie doradzić wybór kierunku studiów.

Nie wiem czy się nadaję i nie wiem jak sobie poradzę. Czy mogę zapłacić tylko za pierwszy miesiąc i zobaczyć jak radzę sobie w rysunku? Czy jesteście w stanie stwierdzić czy się nadaję?

Oczywiście, można zapisać się wstępnie online lub telefonicznie i przyjść na pierwsze  bezpłatne zajęcia bez żadnych zobowiązań. Po pierwszym miesiącu będziemy w stanie określić postępy. Zadania rysunkowe na egzaminach nie wymagają talentu, są sumą doświadczenia z przerobionych tematów. Wiele zależy od zaangażowania, jeśli będziesz wykonywać wszystkie tematy z naszego programu Rysunek od Zera postępy widoczne będą z tygodnia na tydzień.

Jestem w klasie maturalnej. Chcę podchodzić do egzaminu za kilka miesięcy, czy to nie za późno na początek nauki?

Mamy specjalny intensywny program dedykowany początkującym maturzystom. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu i zapewniają szybką i efektywną naukę. Zalecamy codzienne korzystanie z korekt online i przychodzenie na zajęcia tak często jak to możliwe –  szybko nadrobisz tematy, które grupa przerobiła wcześniej i dołączysz do grupy zaawansowanej, która przygotowuje się do egzaminu.

Do jakich egzaminów i na jakie uczelnie przygotowujecie?

Specjalizujemy się w przygotowaniach do egzaminów, na których wymagane są rysunek i malarstwo: Architektura (WAPW), ASP, licea plastyczne, uczelnie za granicą itd. Więcej informacji na temat przygotowania udzielamy indywidualnie na spotkaniu informacyjnym.

Nie jestem pewien czy dam sobie radę, nigdy nie rysowałem. Czy kurs rysunku, który oferujecie jest dla mnie?

Uczymy głównie początkujących, żadne doświadczenie rysunkowe nie jest wymagane. Przez lata doświadczeń wypracowaliśmy program ‘kurs rysunku od zera” pozwalający robić szybkie postępy. Na pierwszych zajęciach dowiesz się czym jest perspektywa i wykonasz pierwsze ćwiczenia wprowadzające, a w każdym kolejnym tygodniu zdobędziesz nowe umiejętności realizując kolejne tematy.

Jak wygląda kurs rysunku w perspektywie?

Zajęcia rozpoczynają się od rozdania wydrukowanych tutoriali, czyli instrukcji, gdzie zadanie jest rozpisane i rozrysowane na etapy. Prowadzący/a zajęcia tłumaczy temat grupie, następnie przystępujemy do rysowania. Prowadzący i asystenci podczas rysowania cały czas pomagają i tłumaczą szczegółowo treść zadania rysunkowego. Zajęcia trwają trzy godziny lekcyjne czyli dwie godziny piętnaście minut. Podczas zajęć panuje przyjemna i pozytywna atmosfera wzajemnej pomocy. W każdej chwili można wyjść i zrobić sobie przerwę. Rysujemy dwie godziny, ostatnie 15 minut to czas na pytania i sprawy organizacyjne. Jeśli istnieje taka potrzeba zostajemy po zajęciach, aby wytłumaczyć coś jeszcze raz lub dać dodatkowe materiały do samodzielnego przerobienia w domu.

Przyjeżdża do mnie na weekend kuzynka/kolega/siostra, czy można ją zabrać na zajęcia?

Nie ma problemu, przyprowadź kolegę, koleżankę lub dowolnego członka rodziny. Pierwsze zajęcia są darmowe – w ramach tego każdy otrzymuje przybory do rysowania oraz pierwsze ćwiczenie. Niezależnie od poziomu zaawansowania możecie usiąść razem i pomagać sobie nawzajem. Bardzo często na spotkania informacyjne i pierwsze zajęcia nasi uczniowie przychodzą ze znajomymi – rozumiemy, że czujecie się wtedy bardziej komfortowo.

Nie było mnie na zajęciach, co teraz? Czy muszę nadrobić nieobecność? Czy zajęcia przepadają?

Zajęcia nie przepadają. Wszystkie grupy są otwarte, więc możesz przyjść kiedy chcesz, a dostaniesz temat przerabiany podczas Twojej nieobecności. Każdy realizuje program w swoim tempie, częstotliwością przychodzenia zwiększasz lub zmniejszasz szybkość realizacji programu, wiec nieobecność nie jest problemem, wystarczy przyjść dodatkowo na dowolną grupę.

Czy można jednocześnie przygotowywać się do egzaminu z rysunku na ASP i na Architekturę na Politechnice Warszawskiej?

Tak, można, chociaż odradzamy takie rozwiązanie. To duże obciążenie bo na Architekturze wymagane są aż 4 rozszerzone przedmioty zdawane na maturze a na ASP dość złożone portfolio. W obu przypadkach trzeba zdać egzamin praktyczny. Z naszego doświadczenia wynika, że obciążenie obowiązkami w liceum jest spore, w tej sytuacji zdawanie na dwa kierunki to bardzo ambitny plan nawet na dwa lub trzy lata. Zapraszamy na dodatkowe konsultacje, pomożemy wybrać jeden kierunek.

Czy jak interesują mnie wnętrza to lepiej wybrać architekturę na Politechnice czy  Wydział Wnętrz ASP?

To zależy od wielu czynników. Na ASP projektuje się wnętrza od razu a na PW można wybrać taką specjalizację po kilku latach studiów. Pomożemy Ci wybrać, ale warto najpierw przeanalizować Twoje preferencje. Decydujący bywa wybór przedmiotów, które trzeba zdawać na maturze. Na Architekturę na Politechnice  liczą się punkty z matury, natomiast na ASP nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli nie chcesz zdawać matematyki rozszerzonej i wolisz rysować węglem i malować to polecamy ASP. W tej sprawie zapraszamy na indywidualne konsultacje.

Nigdy nie chodziłem na profesjonalny kurs rysunku, coś rysuję amatorsko, czy mogę przynieść pokazać swoje prace?

Tak, koniecznie. Nawet jeśli są to prace w zeszycie czy na małych formatach to da nam to wgląd w to co już potrafisz. Zapraszamy z teczką dziesięciu ulubionych dokończonych prac, chętnie je obejrzymy po pierwszych pokazowych zajęciach i pomożemy w wyborze grupy.

Chodziłem na kurs rysunku gdzie indziej i nie jestem zadowolony. Czy jak po innym kursie przechodzę do Perspektywy do trafię do grupy zaawansowanej?

Dobrze trafiłeś, co roku mamy dużo osób w tej sytuacji. Jeśli masz już doświadczenia rysunkowe to zapraszamy na pierwsze zajęcia z teczką wybranych 10 dokończonych prac. Istnieje możliwość przerobienia naszych tematów początkujących samodzielnie w domu lub z nami na zajęciach. Dla osoby zaawansowanej tematy początkowe nie będą stanowić problemu i przerobimy je bardzo szybko. Zapraszamy wtedy do grupy zaawansowanej.

Od jakiego wieku przyjmujecie na zajęcia?

Zapraszamy na kurs od 10 roku życia, podgrupa młodszych uczestników ma zajęcia w niedzielę o 11.00.

Co sądzicie o zrobieniu sobie roku przerwy po liceum i zajęciu się tylko przygotowaniami na studia?

Z naszego doświadczenia wynika że to bardzo dobry pomysł. Da Ci to możliwość skupienia się wyłącznie na rysunku, kiedy matura jest już zdana. Na studiach architektonicznych i artystycznych osób tuż po maturze nie jest tak dużo. Takie osoby bardzo dobrze zdają egzamin wstępny.

FAQ
4.9 (97.14%) 35 votes
adminFAQ